Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

TAX FREE

 
Užsienio turistai, gyvenantys ne Europos Sąjungos šalyse, turi teisę už iš Lietuvos išvežamus pirkinius susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį (PVM). Lietuvoje PVM grąžinimo paslaugą teikia UAB "Global Blue Lietuva". 
 
Kaip susigrąžinti PVM?
PVM susigrąžinimo sąlygos:
  • Bendra pirkinių suma (su PVM) parduotuvėje turi būti ne mažesnė kaip 55 EUR;
  • Išvykstant iš ES šalies, Global Blue čekis turi būti patvirtintas muitinėje ne vėliau kaip iki 3 mėnesių  nuo pirkinio įsigijimo datos;
  • Klientui grąžinamą sumą sudaro PVM, išskaičiavus administravimo mokestį.
Kaip tai veikia?
Užsienio pirkėjas parduotuvėje už prekes sumoka visą kainą, įskaitant PVM.
Užsienio pirkėjui išduodate  „Tax Free“ formą, kurioje nurodyta išsami informacija apie pirkinį ir išleistą sumą.
„Tax Free“ forma yra oficialus dokumentas, kurį naudodamas užsienio pirkėjas išvykdamas iš šalies gali susigrąžinti dalį  PVM sumos už įsigytas prekes.
Išvykimo metu užsienio pirkėjas muitinės pareigūnui pateikia savo prekes ir užpildytą „Tax Free“ formą. Pareigūnas formą antspauduos, kad patvirtintų nusipirktų prekių eksportą.
Tuomet  užsienio pirkėjas gali susigrąžinti pinigus  apsilankydamas „Global Blue“ mokesčių grąžinimo biure arba nusiųsdamas „Tax Free“ formą į  „Global Blue“ .
Grąžintą PVM atskaitote iš savo periodinės mokesčių deklaracijos.
 
Daugiau informaciją apie TAX FREE rasite čia: www.globalblue.com
Raskite artimiausią mokesčių grąžinimo biurą čia: https://www.globalblue.com/tax-free-shopping/refund-points/